Чи включається винагорода, надана покупцю, до податкових витрат продавця

19

ПРОБЛЕМА

Згідно з договором купівлі-продажу постачальник товарів виплачує покупцю винагороду за значні обсяги придбання. Чи відноситься сума такої винагороди до складу податкових витрат постачальника? Якщо ні, то в якому випадку дозволяється включати суму винагороди до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 14.1.257 Податкового кодексу України (ПК) сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів, має характер безповоротної фінансової допомоги.

До складу податкових витрат платник податку на прибуток має право включати суми будь-яких витрат у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку (пп. 14.1.27 ПК). У свою чергу, під господарською діяльністю розуміють діяльність, пов’язану з реалізацією товарів, спрямовану на отримання доходу.

При визначенні оподатковуваного прибутку витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності, не включаються до складу податкових витрат та не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку (пп. 139.1.1 ПК).

У даному випадку виплата винагороди покупцю згідно з договором купівлі-продажу підпадає під визначення безповоротної фінансової допомоги. Оскільки винагорода покупцю не спрямована на одержання доходу, то її сума не включається до складу податкових витрат постачальника.

Розглянемо ще один варіант винагороди, коли після постачання товарів покупцю надається бонус у вигляді зниження ціни на товар.

У такому разі постачальник повинен виписати Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної) та зменшити податкові зобов’язання з ПДВ (ст. 192 ПК).

Крім того, до договору купівлі-продажу сторонами укладається додаткова угода про зниження ціни на товар. На підставі додаткової угоди постачальник зменшує податкові доходи у звітному періоді, в якому відбулася зміна компенсації вартості товару.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль