Головбух

Включення до податкових витрат компенсації витрат повіреному

  • 1 грудня 2014
  • 24

ПРОБЛЕМА

За договором доручення оплату за послуги здійснювала особа, яка не перебуває у трудових відносинах з підприємством. Чи підлягають відшкодуванню витрати на виконання доручення та чи включаються такі витрати до складу податкових витрат підприємства?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 1000 Цивільного кодексу України (ЦК) за договором доручення одна сторона (повірений) зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії.

Довіритель зобов’язаний (якщо інше не передбачено договором) забезпечити повіреного коштами, необхідними для виконання доручення, та відшкодувати повіреному фактичні витрати, які були необхідні для виконання доручення (п. 2 ст. 1007 ЦК).

Якщо понесені повіреним витрати для виконання доручення пов’язані з веденням господарської діяльності довірителя, сума компенсації витрат повіреному на виконання доручення довірителя включають до складу витрат довірителя.

Підприємство-довіритель має право віднести такі витрати до складу інших витрат на підставі їх документального підтвердження та звіту повіреного. Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, у якому вони були здійснені (п. 138.5 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл