Головбух

Дата виникнення витрат на виплату і доставку пільгових пенсій

  • 1 грудня 2014
  • 57

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство витрати на виплату і доставку пільгових пенсій віднести до складу податкових витрат за датою їх нарахування?

РІШЕННЯ

Відшкодування Пенсійному фонду України сум фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ (далі — Закон № 1788), та фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»–«з» статті 13 Закону № 1788, включають до складу інших операційних витрат платника податку на прибуток. Такі норми містить підпункт «в» підпункту 138.10.4 Податкового кодексу України (ПК).

Водночас відповідно до пункту 138.5 ПК інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, у якому вони були здійснені згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку. При цьому датою здійснення витрат, нарахованих платником податку у вигляді сум податків та зборів, вважається останній день звітного податкового періоду, за який проводиться нарахування податкового зобов’язання з податку та збору (пп.138.5.1 ПК).

Слід зауважити, що відшкодування Пенсійному фонду України сум фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій та витрати на виплату та доставку таких пенсій не відносяться до податків і зборів.

Отже, при визначенні дати виникнення витрат на виплату і доставку пільгових пенсій слід керуватись вимогами підпункту «в» підпункту 138.10.4 ПК. Податкові витрати у підприємства виникають на дату перерахування суми відшкодування пільгових пенсій до Пенсійного фонду України та на дату фактичних виплат цих пенсій.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл