text
Головбух

Визнання витрат на підставі страхового поліса

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Зі страховою компанією укладено договір страхування транспорту та приміщень. Оскільки акт про виконані роботи страхова компанія не надає, чи можна віднести витрати на страхування до складу податкових витрат на підставі страхового поліса?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 140.1.6 Податкового кодексу України (ПК) витрати цивільної відповідальності, пов’язаної з експлуатацією транспортних засобів, що перебувають у складі основних засобів платника податку на прибуток, та страхування майна платника податку відносяться до витрат подвійного призначення, які враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток.

При цьому пунктом 138.2 ПК встановлено, що такі витрати визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПК. Зазвичай до первинних облікових документів відносять видаткові накладні, акти виконаних робіт (наданих послуг) та розрахункові (платіжні) документи.

При страхуванні не надаються видаткові накладні, акти наданих послуг.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про страхування» від 07.03.1996 № 85/96-ВР (далі — Закон № 85) договір страхування — це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов’язання у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику чи іншій особі, визначеній у договорі страхування страхувальником, на користь якої укладено договір страхування, а страхувальник зобов’язується сплачувати страхові платежі у визначені строки та виконувати інші умови договору. Договір страхування набирає чинності з моменту внесення першого страхового платежу, якщо інше не передбачене договором страхування. Страховий поліс є посвідченням факту укладання договору страхування (ст.18 Закону № 85).

У даному випадку страховий поліс відповідає вимогам заповнення первинних документів, які фіксують факт здійснення операцій, згідно з вимогами статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV та Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88.

Документами, що підтверджують понесені підприємством — страхувальником витрати, є укладений договір страхування, страховий поліс та платіжні документи.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах