Головбух

Придбання та заміна автомобільних шин та акумуляторів на орендований автомобіль

  • 1 грудня 2014
  • 282

ПРОБЛЕМА

Який порядок включення витрат з придбання та заміни автомобільних шин та акумуляторів на орендований автомобіль до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Операції із заміни шин на автомобілі відносяться до технічного обслуговування автотранспортного засобу. Витрати з їх придбання та встановлення відносяться до загальновиробничих витрат, адміністративних витрат або витрат на збут у відповідності до використання автомобіля (п. 138.1 Податкового кодексу України; ПК).

Облік автомобільних шин на складі та в обороті ведеться на субрахунку 207 «Запасні частини». Важливим для обліку шин є питання, коли вартість встановлених шин включати у витрати. Можливі такі варіанти:

вартість шин визнають витратами на момент їх установки на транспортний засіб;

вартість шин визнають витратами в момент визнання шин непридатними для використання.

Таке рішення приймає призначена керівником комісія з питань обліку пробігу (наробітку), обігу і списання пневматичних шин автомобіля. Документується рішення комісії у Картці обліку пробігу, яка в такому разі виконує функції акта на списання.

Визнання витрат також залежить від додержання норм експлуатаційного пробігу. При відповідності норм витрати відносяться до витрат того періоду, в якому вони відбулися.

Операції з заміни шин, пробіг яких не відповідає нормам експлуатаційного пробігу, відносяться до ремонту основних засобів.

Сума витрат на придбання таких шин може бути віднесена на об’єкт основного засобу (у сумі, що перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року (п. 146.11 ПК)). При цьому для детального обліку рекомендуємо в групі 5 ОЗ створити підгрупу «Орендовані транспортні засоби».

Якщо витрати не перевищують 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, їх слід відносити до витрат платника податку на прибуток (п. 146.12 ПК).

Порядок віднесення на витрати акумуляторів аналогічний порядку для автомобільних шин. Списують акумулятори на витрати на підставі висновку комісії, яку наказом керівника підприємства уповноважують визначити фактичний стан акумуляторів, прийняти рішення щодо подальшої їх експлуатації: ремонту, списання, передання на утилізацію тощо. Рішення комісії з наведенням причин зняття акумуляторів з експлуатації зазначають у Картці обліку, яку веде спеціально призначена посадова особа. Оформлена Картка обліку з висновками про списання акумуляторів є актом списання.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл