Придбання та заміна автомобільних шин та акумуляторів на орендований автомобіль

113

ПРОБЛЕМА

Який порядок включення витрат з придбання та заміни автомобільних шин та акумуляторів на орендований автомобіль до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Операції із заміни шин на автомобілі відносяться до технічного обслуговування автотранспортного засобу. Витрати з їх придбання та встановлення відносяться до загальновиробничих витрат, адміністративних витрат або витрат на збут у відповідності до використання автомобіля (п. 138.1 Податкового кодексу України; ПК).

Облік автомобільних шин на складі та в обороті ведеться на субрахунку 207 «Запасні частини». Важливим для обліку шин є питання, коли вартість встановлених шин включати у витрати. Можливі такі варіанти:

вартість шин визнають витратами на момент їх установки на транспортний засіб;

вартість шин визнають витратами в момент визнання шин непридатними для використання.

Таке рішення приймає призначена керівником комісія з питань обліку пробігу (наробітку), обігу і списання пневматичних шин автомобіля. Документується рішення комісії у Картці обліку пробігу, яка в такому разі виконує функції акта на списання.

Визнання витрат також залежить від додержання норм експлуатаційного пробігу. При відповідності норм витрати відносяться до витрат того періоду, в якому вони відбулися.

Операції з заміни шин, пробіг яких не відповідає нормам експлуатаційного пробігу, відносяться до ремонту основних засобів.

Сума витрат на придбання таких шин може бути віднесена на об’єкт основного засобу (у сумі, що перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року (п. 146.11 ПК)). При цьому для детального обліку рекомендуємо в групі 5 ОЗ створити підгрупу «Орендовані транспортні засоби».

Якщо витрати не перевищують 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, їх слід відносити до витрат платника податку на прибуток (п. 146.12 ПК).

Порядок віднесення на витрати акумуляторів аналогічний порядку для автомобільних шин. Списують акумулятори на витрати на підставі висновку комісії, яку наказом керівника підприємства уповноважують визначити фактичний стан акумуляторів, прийняти рішення щодо подальшої їх експлуатації: ремонту, списання, передання на утилізацію тощо. Рішення комісії з наведенням причин зняття акумуляторів з експлуатації зазначають у Картці обліку, яку веде спеціально призначена посадова особа. Оформлена Картка обліку з висновками про списання акумуляторів є актом списання.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль