Головбух

Податковий облік витрат на ремонт орендованого автомобіля

  • 1 грудня 2014
  • 71

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало договір з директором на оренду особистого автомобіля (засвідчений у нотаріуса). Чи можна віднести до витрат підприємства послуги сервісного центру з його ремонту та вартість запчастин, що були використані?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 146.12 Податкового кодексу України (ПК) сума витрат, що пов’язана з ремонтом та поліпшенням орендованих об’єктів основних засобів, у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься до витрат платника податку на прибуток.

Крім того, згідно з пунктом 146.19 ПК у разі якщо договір оперативної оренди зобов’язує або дозволяє орендарю здійснювати ремонти/поліпшення об’єкта оперативної оренди, частина вартості таких ремонтів/поліпшень у сумі, що перевищує вищезазначене 10% обмеження, амортизується орендарем як окремий об’єкт.

Пунктом 138.2 ПК визначено, що витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.

Наряд-замовлення відповідає вимогам щодо заповнення обов’язкових реквізитів первинних документів, передбаченим статтею 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.

Перелік розрахункових документів, що засвідчують надання послуги сервісним центром з ремонту автомобіля, визначено пунктом 26 Правил надання послуг з технічного обслуговування і ремонту автомобільних транспортних засобів, затверджених наказом Мінтрансу від 11.11.2002 № 792. До них відносяться:

акт передання-прийняття автомобіля (його складових);

наряд-замовлення (обов’язково підписаний виконавцем та завірений печаткою);

квитанція про оплату робіт;

рахунок-фактура;

податкова накладна.

Таким чином, якщо у договорі оренди зазначено, що технічне обслуговування та ремонт автомобіля проводяться за кошти орендаря, то за умови належного документального підтвердження понесених витрат орендар має право:

вартість ремонту, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного року, включити до складу витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування;

частину вартості таких ремонтів/поліпшень у сумі, що перевищує 10%, не відносити на витрати, а амортизувати як окремий об’єкт.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл