Головбух

Чи можна включити до податкових витрат суму коштів на бізнес-ланч, витрачену працівником підприємства, який перебував у відрядженні за кордоном

  • 1 грудня 2014
  • 30

ПРОБЛЕМА

Співробітник підприємства, перебуваючи у відрядженні в Росії, сплатив за бізнес-ланч під час переговорів. Чи можна включити цю суму, перераховану у національну валюту, до складу витрат на відрядження і відповідно до податкових витрат? Які документи потрібні для цього?

РІШЕННЯ

Порядок включення витрат на службові відрядження до складу витрат регулюється підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК). У наведеному в ньому переліку не зазначено витрат на бізнес-ланч (представницькі). До того ж у підпункті 139.1.1 ПК зазначено, що витрати на організацію прийомів, презентацій та ін. не включаються до складу витрат. Такі витрати не потраплять до витрат на відрядження і за нормами Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.1998 № 59. Тому сплачена сума не включається до витрат.

У даній ситуації потрібно документально обґрунтувати той факт, що працівник сплатив за бізнес-ланч виходячи з виробничої необхідності, а не з особистих потреб. До того ж такі документи знадобляться, щоб працівник не сплачував ПДФО.

У запитанні не вказано, якими коштами сплатив працівник за бізнес-ланч. Cума авансу, виплачена з каси, за умови своєчасного оформлення авансового звіту з усіма додатками (чек, наказ директора, службова записка працівника) не повинна включатися до складу оподатковуваного доходу та оподатковуватися ПДФО.

Якщо ж працівник сплатив за бізнес-ланч з власних коштів і намагається їх відшкодувати, то у підприємства можуть бути проблеми у випадку проведення податкової перевірки. Перевіряючі спробують довести, що витрати працівника — це його особисті витрати, компенсовані підприємством (коли звіт проведено на рахунки 949, 93 або 92). Також вони наполягатимуть на застосуванні підпункту 164.2.11 ПК — до складу місячного оподатковуваного доходу включається грошове відшкодування витрат платника податку (а не підприємства, як у випадку видачі авансу). У такій ситуації радимо включити до доходу працівника суму «уявного» додаткового блага, а суму ПДФО компенсувати премією за якісне виконання поставлених завдань під час відрядження.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл