• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДВ
  • » Чи можна включити до податкових витрат суму коштів на бізнес-ланч, витрачену працівником підприємства, який перебував у відрядженні за кордоном

Чи можна включити до податкових витрат суму коштів на бізнес-ланч, витрачену працівником підприємства, який перебував у відрядженні за кордоном

28

ПРОБЛЕМА

Співробітник підприємства, перебуваючи у відрядженні в Росії, сплатив за бізнес-ланч під час переговорів. Чи можна включити цю суму, перераховану у національну валюту, до складу витрат на відрядження і відповідно до податкових витрат? Які документи потрібні для цього?

РІШЕННЯ

Порядок включення витрат на службові відрядження до складу витрат регулюється підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК). У наведеному в ньому переліку не зазначено витрат на бізнес-ланч (представницькі). До того ж у підпункті 139.1.1 ПК зазначено, що витрати на організацію прийомів, презентацій та ін. не включаються до складу витрат. Такі витрати не потраплять до витрат на відрядження і за нормами Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.1998 № 59. Тому сплачена сума не включається до витрат.

У даній ситуації потрібно документально обґрунтувати той факт, що працівник сплатив за бізнес-ланч виходячи з виробничої необхідності, а не з особистих потреб. До того ж такі документи знадобляться, щоб працівник не сплачував ПДФО.

У запитанні не вказано, якими коштами сплатив працівник за бізнес-ланч. Cума авансу, виплачена з каси, за умови своєчасного оформлення авансового звіту з усіма додатками (чек, наказ директора, службова записка працівника) не повинна включатися до складу оподатковуваного доходу та оподатковуватися ПДФО.

Якщо ж працівник сплатив за бізнес-ланч з власних коштів і намагається їх відшкодувати, то у підприємства можуть бути проблеми у випадку проведення податкової перевірки. Перевіряючі спробують довести, що витрати працівника — це його особисті витрати, компенсовані підприємством (коли звіт проведено на рахунки 949, 93 або 92). Також вони наполягатимуть на застосуванні підпункту 164.2.11 ПК — до складу місячного оподатковуваного доходу включається грошове відшкодування витрат платника податку (а не підприємства, як у випадку видачі авансу). У такій ситуації радимо включити до доходу працівника суму «уявного» додаткового блага, а суму ПДФО компенсувати премією за якісне виконання поставлених завдань під час відрядження.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль