Головбух

Чи включаються до витрат суми коштів із утримання орендованого автомобіля

  • 1 грудня 2014
  • 20

ПРОБЛЕМА

Чи включають до складу витрат послуги з транспортування аварійного орендованого автомобіля та витрати на придбання запчастин для цього ж автомобіля?

РІШЕННЯ

Вартість послуг із транспортування орендованого автомобіля з місця аварії включають до складу витрат у разі, якщо робота орендованого автомобіля була пов’язана з господарською діяльністю підприємства (п. 138.1 Податкового кодексу України; ПК).

При цьому мають бути належно оформлені документи, що підтверджують надання послуги з його транспортування — талон замовника, акт виконаних робіт, наряд-замовлення. Для підтвердження цих витрат не зайвими будуть і такі документи: акт органів ДАІ про ДТП, матеріали власного службового розслідування підприємства, акт, складений страховою компанією. Відносно витрат на придбання запасних частин для орендованого автомобіля зауважимо:

якщо запчастини використовують при технічному обслуговуванні орендованого автомобіля (як власними силами, так і на СТО), то їх вартість включають до складу витрат на загальних підставах без обмежень;

якщо запчастини використовують при поточному або капітальному ремонті, то їх вартість відображають у податковому обліку відповідно до пункту 146.12 ПК, що дозволяє включати такі витрати до складу витрат у межах 10% сукупної балансової вартості усіх груп основних засобів на початок звітного року.

При цьому врахуйте, що правила віднесення робіт до технічного обслуговування, поточного або капітального ремонту автотранспорту визначено Положенням про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 30.03.1998 № 102.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл