Головбух

Чи виникають податкові витрати та податковий кредит при списанні бензину, придбаного за готівку, для орендованого автомобіля

  • 1 грудня 2014
  • 50

ПРОБЛЕМА

Чи має право підприємство на витрати та податковий кредит при купівлі бензину та запасних частин, які використовуються для орендованого легкового автомобіля?

РІШЕННЯ

Право підприємства на витрати

Відповідно до підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) витрати, пов’язані з орендою автомобіля, зокрема, на придбання ПММ, ремонт, належать до адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством.

Крім того, згідно із пунктом 146.19 ПК у разі, якщо договір оренди дозволяє орендарю здійснювати ремонт об’єкта оперативної оренди, то за умови належного документального підтвердження понесених витрат орендар має право суму витрат на ремонт орендованого автомобіля включити до витрат у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного року. Частина вартості такого ремонту в сумі, що перевищує віднесену на витрати, амортизується орендарем як окремий об’єкт.

Податковий кредит

Згідно із пунктом 198.1 ПК підприємство має право включити до податкового кредиту суми ПДВ, оплачені під час придбання ПММ та запчастин за наявності належним чином оформленої податкової накладної.

У даному випадку підставою для віднесення сум ПДВ до податкового кредиту є касові чеки, які містять суму отриманих товарів, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому загальна сума отриманих товарів не може перевищувати 200 грн. за день без ПДВ (п. «б» п. 201.11 ПК). У разі перевищення цього обмеження продавець повинен виписати на вимогу покупця податкову накладну.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл