Інвестиції у будівництво житла для подальшого продажу: витрати та податковий кредит

41

ПРОБЛЕМА

Підприємство інвестує в будівництво житла для подальшого продажу з метою отримання прибутку. Чи має це підприємство право віднести витрати на придбання (виготовлення) житла до складу витрат та до податкового кредиту?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 14.1.81 Податкового кодексу України (ПК) інвестиції — господарські операції, які передбачають придбання основних засобів, нематеріальних активів, корпоративних прав та/або цінних паперів в обмін на кошти або майно. Оскільки житло будують для подальшого продажу з метою отримання прибутку, то в податковому обліку цю операцію слід розглядати як придбання товару.

Підпунктом 139.1.3 ПК передбачено, що суми попередньої (авансової) оплати товарів не включаються до складу витрат. Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, визначений шляхом зменшення суми доходів звітного періоду на собівартість реалізованих товарів (пп. 134.1.1 ПК). Тобто застосовується основний принцип обліку витрат — відповідність витрат отриманим доходам. Підприємство матиме право включити до складу витрат собівартість реалізованого житла одночасно з отриманням доходу від його продажу. Документальним підтвердженим такої операції є акт приймання-передачі.

Що стосується податку на додану вартість (ПДВ), то відповідно до підпункту«а» підпункту 197.1.14 ПК перша передача готового новозбудованого житла (об’єкта житлового фонду) у власність покупця є об’єктом оподаткування ПДВ (за наявності отриманої від забудовника податкової накладної). Подальший продаж звільняється від оподаткування ПДВ. Якщо платник податку придбає товари та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з таким придбанням, не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника (п. 198.4 ПК).

Таким чином підприємство-інвестор не матиме права на податковий кредит, якщо передача збудованих квартир жильцям не буде першою поставкою.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль