Головбух

Капіталізація фінансових витрат

  • 1 грудня 2014
  • 70

ПРОБЛЕМА

Підприємство нараховує відсотки за кредитом, отриманим від нерезидента, та відносить їх на витрати того періоду, у якому вони нараховані. У наказі про облікову політику капіталізацію фінансових витрат не передбачено. Чи правомірні дії підприємства?

РІШЕННЯ

Пунктом 4 П(C)БО 31 встановлено, що фінансові витрати визнаються:

суб’єктами малого підприємництва — юридичними особами, представництвами іноземних суб’єктів господарської діяльності та юридичними особами, що не займаються підприємницькою діяльністю (крім бюджетних установ), витратами того звітного періоду, за який вони були нараховані (визнані зобов’язаннями);

іншими юридичними особами — витратами того звітного періоду, за який вони були нараховані, крім фінансових витрат, які капіталізуються.

Капіталізація фінансових витрат застосовується лише до суми тих фінансових витрат, яких можна було б уникнути, якби не здійснювались витрати на створення кваліфікаційного активу. Кваліфікаційний актив — це актив, який обов’язково потребує суттєвого часу для його створення. Мінфін вважає, що це строк понад 3 місяці (лист від 01.06.2006 № 31-34000-10-5/11601).

До складу витрат включаються будь-які витрати, пов’язані з нарахуванням процентів за борговими зобов’язаннями (в т. ч. за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, включених до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв’язку з провадженням господарської діяльності платника податку (п. 141.1 Податкового кодексу України).

Якщо підприємство підпадає під визначення малого, тоді відсотки за кредитом, отриманим від нерезидента, відносяться до витрат того періоду, у якому вони були нараховані.

Залежно від цільового призначення кредиту великі та середні підприємства відсотки будуть капіталізувати (якщо кредит використано на створення об’єктів основних засобів чи інших кваліфікаційних активів). У іншому випадку відсотки слід відносити до складу витрат.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл