Головбух

Чи включається до складу витрат вартість прибирання салону автомобіля

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Підприємство має легковий автомобіль, який використовується у господарській діяльності. Чи можна включити до складу витрат вартість прибирання салону цього автомобіля?

РІШЕННЯ

Порядок визнання витрат та включення їх до складу витрат у податковому обліку встановлено статтею 138 Податкового кодексу України (ПК). Витрати на утримання, експлуатацію та ремонт основних засобів, інших необоротних активів, залежно від їх призначення, включаються до складу загальновиробничих витрат (пп. «г» пп. 138.8.5 ПК), адміністративних витрат (пп. «в» пп. 138.10.2 ПК) та витрат на збут (пп. «д» пп. 138.10.3 ПК). До операцій, пов’язаних з утриманням та експлуатацією основних засобів, належать, зокрема, операції з технічного обслуговування. Згідно з пунктом 1.3 Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Мінтрансу від 30.03.1998 № 102 (далі — Положення № 102), технічне обслуговування передбачає проведення комплексу операцій для підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання та транспортування.

Щоденне технічне обслуговування автомобіля проводиться після роботи з метою підготовки його до подальшої експлуатації. При щоденному технічному обслуговуванні автомобіль заправляють пальним, мастилом і холодною рідиною (за потреби), зовнішнім оглядом перевіряють технічний стан агрегатів, вузлів і механізмів, які впливають на безпеку руху. Прибирально-мийні роботи виконуються за потребою, але обов’язково перед технічним обслуговуванням чи ремонтом (п. 3.5 Положення №102).

Із вищезазначеного випливає, що якщо автомобіль використовується платником податку у господарській діяльності, то витрати на його технічне обслуговування, у т. ч. витрати на його прибирання і миття, враховуються у складі витрат при визначенні податку на прибуток.

При цьому витрати на прибирання і миття автомобіля, залежно від його призначення, можуть включатися до складу операційних витрат, що формують собівартість реалізованих товарів (робіт, послуг), або до складу інших витрат (адміністративних, витрат на збут).

У декларації про прибуток витрати, пов’язані з утриманням та експлуатацією автомобіля, залежно від його призначення відображаються у рядку 05 «Витрати операційної діяльності» і виокремлюються у рядку 05.1 «Собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)», або у рядку 06 «Інші витрати» декларації та виокремлюються у рядках 06.1 «Адміністративні витрати» і 06.2 «Витрати на збут».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл