Головбух

Чи включається до первісної вартості об’єкта основних засобів сума винагороди посереднику

  • 1 грудня 2014
  • 47

ПРОБЛЕМА

Чи включається до складу первісної вартості об’єкта основних засобів при купівлі його за договором комісії сума винагороди, сплачена посереднику?

РІШЕННЯ

Витрати платника податку на виплату винагороди посереднику (брокеру, комісіонеру, агенту тощо) за надані ним посередницькі послуги при купівлі основних засобів не включено до переліку витрат, з яких складається первісна вартість основних засобів, визначеного пунктом 146.5 Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з підпунктом 14.1.27 ПК витратами визнається сума будь-яких витрат платника податку, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається вибуття активів або збільшення зобов’язань (зменшення власного капіталу). Витрати господарської діяльності, до яких розділом III Податкового кодексу прямо не встановлено обмежень щодо їх включення до складу витрат, включаються до складу інших витрат (пп. 138.12.2 ПК).

Таким чином, при купівлі основних засобів за договором комісії витрати платника податку на виплату винагороди посереднику (комісіонеру) за надані ним посередницькі послуги не збільшують первісну вартість основного засобу, а включаються до складу інших витрат (пп. 138.12.2 ПК).

Зазначені витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому їх було здійснено, за правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ПК), та відображаються у рядку 06.4.39 додатка ІВ до декларації про прибуток з перенесенням до рядка 06.4 декларації.

Витрати на виплату винагороди посереднику при купівлі основних засобів за договором комісії мають бути підтверджені первинними документами про здійснення таких витрат (п. 138.2 ст. 138 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл