Головбух

Як обліковувати надані маркетингові послуги в податковому обліку

  • 1 грудня 2014
  • 66

ПРОБЛЕМА

Чи виникають податкові витрати у підприємства, якому надані маркетингові послуги?

РІШЕННЯ

Визначення поняття «постачання послуг» у Податковому Кодексі (ПК) дещо змінилось, і тепер під постачання послуг підпадає будь-яка операція, що не є постачанням товарів (пп. 14.1.185 ПК).

А підпунктом «б» пункту 185.1 ПК визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платника податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Крім того, згідно з підпунктом 14.1.108 ПК маркетингові послуги (маркетинг) — послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управління руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. Отже, отримані від постачальника бонуси підпадають під поняття «маркетинг».

Виходячи з вищевикладеного, якщо бонуси надаються на митній території України, що підтверджується податковою накладною, та використовуються у господарській діяльності платника, то такі бонуси мають оподатковуватись ПДВ на загальних підставах.

Згідно з Узагальнюючою податковою консультацією щодо віднесення витрат на оплату маркетингових та рекламних послуг до складу витрат, затверджена наказом ДПС від 15.02.2012 № 123 (далі — Наказ № 123) до податкових витрат відносяться оплата послуг з маркетингу.

Зокрема сплата мотиваційних виплат (премій, бонусів, інших заохочень), на думку ДПС, є методом просування товарів постачальника на ринку. Оскільки мотиваційні виплати спрямовуються на стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), такі витрати належать до маркетингових послуг та, в свою чергу, включаються до витрат на збут (зазначені кошти вже не вважаються з метою оподаткування безповоротною фінансовою допомогою). Для цього в договорі поставки необхідно передбачити оплату рекламних, маркетингових послуг, у т. ч. мотиваційних виплат. Для врахування зазначених витрат при обчисленні об’єкта оподаткування необхідно доведення безпосереднього зв’язку таких витрат з господарською діяльністю платника податків та підтвердження первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку. Тобто нарахування та виплата бонусів мають бути підтверджені належним чином оформленими первинними документами.

Незважаючи на те, що Наказ № 123 розглядає питання оподаткування бонусів лише податком на прибуток, підтверджуючи належність бонусів до маркетингових послуг, побічно він впливає і на оподаткування ПДВ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл