Витрати на навчання бухгалтера з метою отримання сертифіката з МСФЗ

19

ПРОБЛЕМА

Чи можна включити до складу податкових витрат витрати на навчання бухгалтера з метою отримання сертифіката з МСФЗ?

РІШЕННЯ

У листі від 18.01.2012 №731/5/14-1516 ДПС, відповідаючи на запитання, чи можна включити до складу податкових витрат витрати на навчання бухгалтера з метою отримання сертифіката з МСФЗ, відштовхується від норм абзацу другого підпункту 140.1.3 Податкового кодексу України (ПК).

Він право на податкові витрати ставить у залежність від того, чи є документ про освіту обов’язковою умовою для виконання певних умов ведення господарської діяльності. А оскільки йдеться про бухгалтерів, то відсилають до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Мовляв, якщо у ньому є вимога про обов’язкову наявність такого сертифіката, то й витрати можна відобразити.

Це саме питання розглядав і Мінфін у листі від 13.02.2012 №31-08410-07-29/3418. Але він пішов простішим шляхом — Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-XIV не вимагає наявності у бухгалтера сертифіката з МСФЗ.

Якщо звернемося до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — Довідник), зокрема щодо вимог до головних бухгалтерів, то побачимо, що у ньому нічого не сказано про наявність у бухгалтера спеціального сертифіката про знання норм МСФЗ тощо.

У Довіднику визначено, що головний бухгалтер, серед іншого:

забезпечує ведення бухгалтерського обліку, дотримуючись єдиних методологічних засад, встановлених Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», з урахуванням особливостей діяльності підприємства і технології оброблення облікових даних;

забезпечує складання на основі даних бухгалтерського обліку фінансової звітності підприємства, підписання її та подання в установлені строки користувачам;

повинен знати положення (стандарти) бухгалтерського обліку та інші нормативно-правові акти Міністерства фінансів України щодо порядку ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, а також методичні документи міністерства та інших центральних органів виконавчої влади щодо галузевих особливостей застосування положень (стандартів) бухгалтерського обліку;

повинен мати повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та відповідний стаж роботи.

Тобто всього, що повинен знати і вміти головний бухгалтер, він має навчитися у навчальному закладі, що, слід розуміти, підтверджує документ про освіту. А де взяти знання і документ про освіту, якщо вимоги законодавства змінилися і бухгалтера цьому на початку його кар’єри не вчили? Або вчитися самотужки, або звернутися до якогось навчального центру.

Тому вважаємо, що, навіть якщо сертифікат з МСФЗ прямо не згадується в Довіднику як документ, який повинен бути у бухгалтера, а тим більше як документ для виконання певних умов ведення господарської діяльності підприємством, витрати на вивчення МСФЗ можна включити у податкові витрати як витрати на підвищення кваліфікації згідно з пунктом 1 підпункту 140.1.3 ПК. Головне, щоб навчальний центр надавав такі послуги.

Але можливо, що навчання бухгалтера за договором буде оформлено як інформаційно-консультаційні послуги. У такому випадку витрати на навчання будуть відображатись у податковому обліку на підставі норми підпункту 138.10.2 ПК у складі адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль