text
Головбух

Чи включається до складу витрат вартість послуг підприємця

  • 1 грудня 2014
  • 21

ПРОБЛЕМА

Чи можна включити до складу витрат підприємства — юридичної особи на загальній системі оподаткування вартість послуг з проживання працівника у відрядженні у фізичної особи — підприємця, якщо послуги оплачено працівником готівкою самостійно і є квитанція до прибуткового касового ордера, видана підприємцем?

РІШЕННЯ

В Узагальнюючій податковій консультації з питання формування витрат по операціях з фізичними особами — підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування, затвердженій наказом ДПС України від 15.02.2012 №121, зазначено, що починаючи з 01.01.2012 юридичні особи — платники податку на прибуток при визначенні об’єкта оподаткування можуть включати витрати з придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичних осіб — підприємців, які сплачують єдиний податок, до складу податкових витрат.

При цьому неважливо, до якої групи віднесено фізичну особу — підприємця; однак є умова: такі витрати мають бути пов’язані з господарською діяльністю платника податків.

Таким чином, підприємство — юридична особа на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат вартість послуг з проживання працівника підприємства у відрядженні на підставі квитанції до прибуткового касового ордера, виданої фізичною особою — підприємцем.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах