В якому розмірі включати до податкових витрат послуги з навчання техніці безпеки та охорони праці

42

ПРОБЛЕМА

Підприємству були надані послуги з організації заходів з охорони праці на підприємстві — проведення інструктажу з оператором на нафтобазі. В акті виконаних робіт зазначено перелік наданих послуг. В якому обсязі можна включити до податкових витрат суми за вищевказаною операцією? Адже крім навчання працівників з питань охорони праці та проведення інструктажу, були надані й інші послуги, які не підпадають під визначення так званого навчання, і сума за надані послуги стоїть загальна, без деталізації.

РІШЕННЯ

З 01.04.2011 податок на прибуток підприємств розраховується згідно з вимогами Податкового кодексу України (ПК).

Так, згідно з підпунктом 138.8.5 ПК (пп. «є») до складу витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, включаються як складові частини загальновиробничих витрат витрати на оплату праці, техніку безпеки, понесені відповідно до законодавства. Постановою КМУ від 27.06.2003 № 994 затверджено Перелік заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат (далі — Перелік № 994).

Зокрема, Переліком № 994 передбачені такі заходи:

усунення впливу на працівників небезпечних і шкідливих виробничих факторів або приведення їх рівнів на робочих місцях до вимог нормативно-правових актів з охорони праці;

проведення атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці та аудиту з охорони праці, оформлення стендів, оснащення кабінетів, виставок, придбання необхідних нормативно-правових актів, наочних посібників, літератури тощо з питань охорони праці;

проведення навчання та перевірка знань з питань охорони праці працівників в процесі трудової діяльності, організація лекцій, семінарів та консультацій з цих питань.

Як видно з вищенаведеного, витрати, понесені вашим підприємством, відповідають витратам, що містяться в Переліку № 994. Будь-яких обмежень щодо включення до складу витрат витрат на навчання працівників, аналогічних «трипроцентному» ліміту від фонду оплати праці (підпункт 5.4.2 Закону про прибуток), у Податковому кодексі України немає.

Також зрозуміло ваше занепокоєння щодо відсутності деталізації в акті виконаних робіт. При перевірці працівники ДПС цілком можуть заявити, що не дотримуються вимоги статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV щодо наявності обов’язкових реквізитів первинних документів, що фіксують факт здійснення господарської операції, а саме: не деталізовано обсяг послуг, наведених в акті.

Щоб уникнути цього, підприємству необхідно вимагати від підрядника (виконавця послуг) або акт, де сума наданих послуг розшифрована в розрізі статей, або додаток до акта (деталізацію вартості послуги за підписом та печаткою підрядника).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль