• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДВ
  • » Чи відносяться витрати на публікацію щодо діяльності підприємства до податкових витрат, а сума ПДВ ― до податкового кредиту

Чи відносяться витрати на публікацію щодо діяльності підприємства до податкових витрат, а сума ПДВ ― до податкового кредиту

21

ПРОБЛЕМА

Підприємство замовило публікацію про себе в спеціалізованому інформаційному довіднику по відповідному напрямку діяльності. Чи можна віднести витрати на публікацію до складу податкових витрат, а суму ПДВ — до податкового кредиту та чи існують якісь обмеження?

РІШЕННЯ

Згідго з пунктом 3 статті 9 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР (далі — Закон № 270) інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами».

Відповідно до статті 1 Закону № 270 реклама — інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару. Оскільки у даному випадку конкретною особою є підприємство, що замовило про себе публікацію, витрати, понесені у зв’язку з цим, є витратами на рекламу.

Витрати на рекламу згідно з підпунктом 138.10.3 Податкового кодексу України (ПК) відносяться до витрат на збут. Оскільки публікацію замовлено в спеціалізованому журналі, то питань щодо зв’язку такої реклами з господарською діяльністю не виникає (пп. 14.1.36 ПК).

Витрати платника на рекламу є витратами подвійного призначення (пп. 140.1.5 ПК). Якщо рекламу замовлено у резидента, обмежень щодо віднесення витрат на таку публікацію до складу податкових немає (але у випадку, коли такі витрати пов’язані з господарською діяльністю платника).

Якщо ж реклама замовляється у нерезидента, то не включаються до складу витрат суми коштів на рекламу в обсязі, що перевищує 4% від доходу за попередній рік (без ПДВ та акцизного податку) (пп. 139.1.13 ПК).

Що стосується ПДВ, то підприємство матиме право віднести суму податку до складу податкового кредиту згідно з пунктом 198.1 ПК з урахуванням пункту 198.3 ПК.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль