Головбух

Чи відносяться витрати на публікацію щодо діяльності підприємства до податкових витрат, а сума ПДВ ― до податкового кредиту

  • 1 грудня 2014
  • 21

ПРОБЛЕМА

Підприємство замовило публікацію про себе в спеціалізованому інформаційному довіднику по відповідному напрямку діяльності. Чи можна віднести витрати на публікацію до складу податкових витрат, а суму ПДВ — до податкового кредиту та чи існують якісь обмеження?

РІШЕННЯ

Згідго з пунктом 3 статті 9 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР (далі — Закон № 270) інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами».

Відповідно до статті 1 Закону № 270 реклама — інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару. Оскільки у даному випадку конкретною особою є підприємство, що замовило про себе публікацію, витрати, понесені у зв’язку з цим, є витратами на рекламу.

Витрати на рекламу згідно з підпунктом 138.10.3 Податкового кодексу України (ПК) відносяться до витрат на збут. Оскільки публікацію замовлено в спеціалізованому журналі, то питань щодо зв’язку такої реклами з господарською діяльністю не виникає (пп. 14.1.36 ПК).

Витрати платника на рекламу є витратами подвійного призначення (пп. 140.1.5 ПК). Якщо рекламу замовлено у резидента, обмежень щодо віднесення витрат на таку публікацію до складу податкових немає (але у випадку, коли такі витрати пов’язані з господарською діяльністю платника).

Якщо ж реклама замовляється у нерезидента, то не включаються до складу витрат суми коштів на рекламу в обсязі, що перевищує 4% від доходу за попередній рік (без ПДВ та акцизного податку) (пп. 139.1.13 ПК).

Що стосується ПДВ, то підприємство матиме право віднести суму податку до складу податкового кредиту згідно з пунктом 198.1 ПК з урахуванням пункту 198.3 ПК.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл