Головбух

Оформлення документів для закордонного відрядження

  • 1 грудня 2014
  • 27

ПРОБЛЕМА

Організація, яка торгує іноземними товарами, відряджає своїх бренд-менеджерів до іноземного постачальника для ознайомлення з новими брендами. Ознайомлення відбувається на семінарі (тренінгу), після закінчення якого видається сертифікат про прослуховування курсу. За навчання підприємство не платить, постачальник організовує його за свій рахунок. Тому відсутній будь-який договір на навчання, але підприємство оплачує співробітникам усі витрати на відрядження. Як правильно оформити документи щодо закордонного відрядження для того, щоб організація змогла підтвердити виробничий характер та економічну доцільність цих затрат, та віднести їх до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Перелік витрат на відрядження, які дозволено відносити до складу витрат підприємства, встановлено підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України. Витрати на відрядження, крім добових, враховуються у складі витрат підприємства лише за наявності підтвердних документів.

Сума добових визначається в разі відрядження:

у межах країн, в’їзд громадян України на територію яких не потребує наявності візи, — згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами;

до країн, в’їзд громадян України на територію яких здійснюється за наявності візи, — згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює.

За відсутності зазначених відповідних підтвердних документів, наказу або відміток уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в паспорті або документі, що його замінює сума добових не включається до складу витрат платника податку.

Будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу витрат платника податку за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з діяльністю такого платника податку, зокрема: запрошень сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю платника податку; укладеного договору чи контракту; інших документів, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документів, що засвідчують участь відрядженої особи в заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з господарською діяльністю платника податку.

За запитом представника органу державної податкової служби підприємство забезпечує за власний рахунок переклад підтвердних документів, виданих іноземною мовою. Зокрема, у перекладеному державною мовою сертифікаті про прослуховування курсу має бути зазначено, що працівник одержав необхідні знання щодо правил продажу окремих брендів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл