Щодо віднесення до витрат комунальних послуг у разі перевищення ліміту

33

ПРОБЛЕМА

Підприємством підписано договір із постачальником комунальних послуг (електричної енергії), відповідно до якого у разі перевищення ліміту споживання організація-споживач зобов’язана сплачувати організації-постачальнику вартість комунальних послуг у п’ятикратному розмірі в частині перевищення ліміту. Чи можна віднести до витрат з податку на прибуток сплачену суму вартості комунальних послуг у п’ятикратному розмірі (у разі перевищення ліміту споживання за договором)?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту «в» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України до складу адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, відносяться витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда (у тому числі оренда легкових автомобілів), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянка, паркування легкових автомобілів, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона).

При цьому слід зауважити, що при постачанні електричної енергії підприємству тарифи в межах та понад ліміт повинні відповідати Порядку формування роздрібного тарифу на електроенергію для споживачів (крім населення та населених пунктів) ліцензіатами з постачання електроенергії за регульованим тарифом, затвердженому постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ) від 22.01.2001 № 47.

Перевищення ліміту споживання електричної енергії у разі, якщо електричну енергію використано у господарській діяльності підприємства, відноситься до складу витрат підприємства у межах тарифу, сформованого у відповідності з вимогами НКРЕ. Різниця між договірною вартістю електричної енергії в частині перевищення ліміту та вартістю, визначеною за офіційним тарифом, не враховується у складі витрат підприємства.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль