Чи потрібно виписувати подорожні листи на орендований автомобіль

106

ПРОБЛЕМА

Підприємство виплачує щомісячну компенсацію директору за використання особистого автомобіля для службових поїздок. Сума компенсації передбачає витрати на утримання автомобіля, бензин. Чи необхідно виписувати подорожні листи на цю машину, якщо бензин не оплачується директору?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту «в» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України до адміністративних витрат належать витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда, у т. ч. оренда легкових автомобілів), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянка, паркування легкових автомобілів, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона.

Таким чином, витрати понесені як компенсація директору за використання особистого автомобіля для службових поїздок, враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток, якщо підприємством укладено договір оренди такого легкового автомобіля з директором і суми таких виплат є орендними платежами.

Оскільки з 16.04.2013 наказ Держкомстату від 17.02.1998 № 74, яким було затверджено форму подорожнього листа службового легкового автомобіля, втратив чинність, для обліку роботи транспортного засобу підприємство може самостійно розробити форму подорожнього листа. Головне, щоб така форма мала всі обов’язкові реквізити первинного документа.

Але виникає за питання: як підтвердити факт використання автомобіля у господарській діяльності підприємства? Потрібно або щодня складати акт (довільної форми) про використання автомобіля, або виписувати подорожній лист (форму якого підприємство обирає самостійно). Другий варіант простіший.

З урахуванням викладеного, рекомендуємо виписувати подорожній лист.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль