Головбух

Включення до витрат сплачених відсотків за кредитом, витраченим на придбання основних засобів, введених і не введених в експлуатацію

  • 1 грудня 2014
  • 76

ПРОБЛЕМА

До складу податкових витрат включено відсотки банку за отриманий кредит. Кредитні кошти було витрачено на придбання сировини, повернення підзвітних сум і придбання основних засобів (на кінець року не всі основні засоби введено в експлуатацію). Чи можна включати до складу витрат сплачені відсотки за кредитом, витраченим на придбання основних засобів, введених і не введених в експлуатацію? Чи збільшують первісну вартість основних засобів, придбаних за рахунок кредиту, відсотки за його користування?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 141.1 Податкового кодексу України до складу фінансових витрат включаються будь-які витрати, пов’язані з нарахуванням процентів за борговими зобов’язаннями (у т. ч. за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, включених до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв’язку з провадженням господарської діяльності платника податку.

У бухгалтерському обліку витрати на сплату відсотків за кредитами не враховуються у первісну вартість основних засобів, придбаних повністю або частково за рахунок кредитів (окрім фінансових витрат, які враховуються у собівартості кваліфікаційних активів згідно з П(С)БО 31 «Фінансові витрати»), а відносяться до витрат періоду, в якому вони були понесені.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл