• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДВ
  • » Включення до витрат сплачених відсотків за кредитом, витраченим на придбання основних засобів, введених і не введених в експлуатацію

Включення до витрат сплачених відсотків за кредитом, витраченим на придбання основних засобів, введених і не введених в експлуатацію

37

ПРОБЛЕМА

До складу податкових витрат включено відсотки банку за отриманий кредит. Кредитні кошти було витрачено на придбання сировини, повернення підзвітних сум і придбання основних засобів (на кінець року не всі основні засоби введено в експлуатацію). Чи можна включати до складу витрат сплачені відсотки за кредитом, витраченим на придбання основних засобів, введених і не введених в експлуатацію? Чи збільшують первісну вартість основних засобів, придбаних за рахунок кредиту, відсотки за його користування?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 141.1 Податкового кодексу України до складу фінансових витрат включаються будь-які витрати, пов’язані з нарахуванням процентів за борговими зобов’язаннями (у т. ч. за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, включених до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв’язку з провадженням господарської діяльності платника податку.

У бухгалтерському обліку витрати на сплату відсотків за кредитами не враховуються у первісну вартість основних засобів, придбаних повністю або частково за рахунок кредитів (окрім фінансових витрат, які враховуються у собівартості кваліфікаційних активів згідно з П(С)БО 31 «Фінансові витрати»), а відносяться до витрат періоду, в якому вони були понесені.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль