Відображення ремонту в орендаря

27

ПРОБЛЕМА

ТОВ повертає орендований автомобіль фізичній особі. Чи можна включити затрати на поточний ремонт у межах 10% сукупної балансової вартості основних засобів на початок року до податкових витрат?

РІШЕННЯ

Так. Якщо договір оренди зобов’язує або дозволяє орендарю здійснювати ремонт такого автомобіля (п. 146.19 Податкового кодексу України, ПК).

Тобто, у разі наявності такої умови в договорі діємо за загальним правилом: документально підтверджені затрати на ремонт орендованого основного засобу у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відносимо до складу податкових витрат (п. 146.12, п. 138.2, пп. 14.1.27 ПК). При цьому для визначення такого ліміту витрат орендар не враховує балансову вартість орендованого автомобіля.

Додамо, що податківці у своїх роз’ясненнях висловлюють аналогічну думку. Зокрема, в листах ДПС від 29.03.2012 № 5606/6/15-1415 та від 17.05.2012 № 8527/6/15-1415.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль