Чи відносяться до витрат у податковому обліку сплати за страхування транспортних засобів

29

ПРОБЛЕМА

Підприємство сплатило за страхування цивільно-правової відповідальності «третіх осіб» і водіїв транспортних засобів, що знаходяться у складі основних засобів. Чи можна всю суму одразу включити до витрат? Чи варто розбити її на 12 календарних місяців і списувати у витрати 1/12 частину суми щомісячно?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 140.1.6 Податкового Кодексу України до складу витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, включаються будь-які витрати із страхування цивільно-правової відповідальності, пов’язаної з експлуатацією транспортних засобів, що перебувають у складі основних засобів платника податків, у межах звичайної ціни страхового тарифу, що діяв на момент укладення договору страхування.

На думку редакції, сума, сплачена за договором страхування, включається до складу витрат у розмірі 100%. Страхова компанія у будь-якому випадку випише рахунок і страхові поліси, на підставі цих первинних документів відображається нарахування витрат у бухгалтерському і, отже, в податковому обліку.

Такі витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони відбулися.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль