text
Головбух

Чи можна віднести до податкових витрат вартість пального, що використовується працівниками у власних авто у службових цілях

  • 1 грудня 2014
  • 51

ПРОБЛЕМА

Чи можна віднести до витрат вартість пального, придбаного підприємством для використання працівниками у їх власних автомобілях, які не орендуються підприємством, але використовуються у службових цілях?

РІШЕННЯ

Використовуючи автомобіль працівника, підприємство — платник податку на прибуток має право відносити до складу витрат 100% вартості пально-мастильних матеріалів за наявності договору оренди. Щодо використання власного авто працівника без оформлення оренди, то законодавством прямо не передбачено обов’язку доводити зв’язок цих витрат з господарською діяльністю (пп. «в» пп. 138.10.2 Податкового кодексу України). Тобто згідно з цією нормою, платник податків, який придбаває пальне, взагалі не зобов’язаний доводити зв’язок придбання пального з господарською діяльністю. Проте розуміти цю норму настільки широко, на наш погляд, все ж не варто.

Найбільш прийнятним у цій ситуації буде оформлення заяви працівника та наказу (розпорядження) керівника про дозвіл на використання у господарській діяльності підприємства власного автомобіля працівника.

За таких умов підприємство зможе не лише включати до витрат 100% вартості пально-мастильних матеріалів, але й повністю відносити до податкового кредиту ПДВ, сплачений у складі вартості таких матеріалів. При визначенні податкового кредиту необхідно забезпечити ретельне документальне оформлення оприбуткування (чеки, податкові накладні тощо) та списання придбаного пального (подорожні листи, які підтверджують його використання саме в оподатковуваних ПДВ операціях).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл