• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДВ
  • » Чи має право підприємство-замовник включати витрати на гарантійне обслуговування та ремонт об’єкта будівництва до податкових витрат

Чи має право підприємство-замовник включати витрати на гарантійне обслуговування та ремонт об’єкта будівництва до податкових витрат

27

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало договір генпідряду на будівництво об’єкта. У договорі обумовлено, що генпідрядник дає запоруку якості виконаних робіт протягом гарантійного строку, який становить 10 років. Чи має право підприємство затрати по гарантійному ремонту, який буде здійснюватись після завершення будівництва, відносити на витрати у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Витрати з гарантійного обслуговування та ремонту об’єкта будівництва несе генпідрядник і відносить їх до інших витрат у податковому обліку згідно з підпунктом «є» підпункту 138.10.3 Податкового кодексу України (ПК). Такі витрати не можна вважати витратами подвійного призначення на підставі підпункту 140.1.4 ПК. Ті витрати стосуються виключно витрат на гарантійні заміни товарів щодо Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XII.

Звертаємо увагу, що поняття «гарантійний ремонт» та «гарантійне обслуговування» не визначено у статті 14 ПК. Тому слід керуватися спеціальними законодавчими актами щодо будівництва, зокрема, Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду у капітальному будівництві, затвердженими постановою КМУ від 01.08.2005 № 668 (далі — Загальні умови № 668).

Згідно з пунктом 105 Загальних умов № 668 у разі виявлення замовником протягом гарантійних строків недоліків/дефектів у закінчених роботах (об’єкті будівництва) і змонтованих конструкціях він повідомляє про них підрядника (у випадку, що розглядається — генпідрядника) у порядку, передбаченому договором підряду.

Генпідрядник запрошується для складення акта про виявлені недоліки, у якому зазначаються порядок і строки усунення виявлених недоліків/дефектів (п. 107 Загальних умов № 668). Підрядник зобов’язаний усунути виявлені недоліки в порядку, визначеному актом їх усунення.

При відмові генпідрядника усунути недоліки замовник може це зробити власними силами. У такому разі генпідрядник зобов’язаний повністю компенсувати відповідні витрати (п. 108 Загальних умов № 668).

При виникненні спору між підприємством-замовником і генпідрядником щодо усунення недоліків або їх причин, на вимогу будь-якої зі сторін може бути проведено незалежну експертизу, фінансування якої покладається на генпідрядника, крім випадків, коли за результатами експертизи встановлено відсутність порушень умов договору з боку генпідрядника або причинного зв’язку між діями підрядника та виявленими недоліками (п. 109 Загальних умов № 668).

Гарантійні строки продовжуються на час, протягом якого закінчені роботи (об’єкт будівництва) і змонтовані конструкції не могли експлуатуватися внаслідок виявлених недоліків (дефектів), відповідальність за які несе підрядник.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль