• Головна сторінка
  • » Статті
  • » ПДВ
  • » До рахунка готелю включено витрати на проживання та сніданок: як правильно відшкодувати відрядженому працівникові

До рахунка готелю включено витрати на проживання та сніданок: як правильно відшкодувати відрядженому працівникові

128

ПРОБЛЕМА

До рахунку з готелю включено витрати на проживання — 200 грн., сніданок — 50 грн., разом — 250 грн. Як відшкодовувати ці витрати, а також добові?

РІШЕННЯ

Починаючи з 01.04.2011 витрати на харчування, вартість якого включена до готельних та інших рахунків на оплату проживання, оплачуються відрядженим працівникам, за рахунок добових витрат.

Цю норму закріплено у пункті 5 частини II Інструкції про службові відрядження в межах України і за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, а також у пункті 2 постанови КМУ «Про суми і склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами і організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98. Отже, вартість сніданку не відшкодовується відрядженому працівникові.

Відповідно до підпункту 140.1.7 Податкового кодексу України підлягають відшкодуванню витрати на проживання в повному обсязі за наявності належно оформлених документів. Тобто 200 грн. треба працівникові відшкодувати. Також до складу витрат включаються не підтверджені документально добові витрати — в розмірі не більше як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що діяла на 1 січня поточного року, за один календарний день при відрядженнях по Україні.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль