Головбух

Чи можна оплатити добові у разі завчасного виїзду працівника у відрядження для посадки на літак

  • 1 грудня 2014
  • 45

ПРОБЛЕМА

Працівник їде у відрядження до Великобританії, виліт із м. Києва. За день до початку відрядження, у вихідний день, він приїжджає до Києва і зупиняється у готелі. Чи може підприємство виплатити добові за цей день, якщо немає посвідчення про відрядження?

РІШЕННЯ

Питання відрядження працівників підприємства визначають самостійно внутрішніми документами (положеннями, інструкціями тощо) або приймають умови Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59).

Відповідно до Інструкції № 59 днем вибуття у відрядження вважається день відправлення поїзда, літака, автобуса або іншого транспортного засобу з місця постійної роботи відрядженого працівника, а днем прибуття з відрядження — день прибуття транспортного засобу до місця постійної роботи відрядженого працівника. За кожен день перебування працівника у відрядженні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками) йому виплачуються добові.

Виходячи з цього, якщо перебування в Києві було частиною маршруту відрядженого працівника, то день перебування у Києві підприємство повинно включити до загальної кількості днів перебування працівника у відрядженні.

Щодо посвідчення про відрядження, то з 22.07.2011 наказом Мінфіну від 21.06.2011 № 738 його скасовано. Відтепер документами, які свідчать про перебування працівника у відрядженні, є наказ про відрядження та відповідні підтвердні документи про здійснення цього відрядження (транспортні квитки або транспортні рахунки, у т. ч. електронні квитки за наявності посадкового талона та документа про сплату, рахунки, отримані із готелів або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в тому числі бронювання місць у місцях проживання, страхові поліси, відмітки в закордонному паспорті, які свідчать про перетин кордону, тощо).

В наказі рекомендується обов’язково вказати пункти відправлення та прибуття, маршрут з необхідними зупинками (у цьому випадку — з зупинкою на ніч у м. Києві), дату відправлення та прибуття, мету відрядження, тощо. Добові обчислюються виключно на підставі зазначених документів, посвідчення про відрядження працівник не надає.

Отже, у наведеній ситуації підприємство має право відшкодувати добові відрядженому працівнику за всі дні, включаючи день перебування у готелі.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл