Головбух

Чи є податкові витрати у держпідприємства при здійсненні витрат на відшкодування пільгових пенсій працівникам і на утримання вищестоящої організації

  • 1 грудня 2014
  • 28

ПРОБЛЕМА

Чи включаються у податковому обліку до складу витрат державного підприємства витрати на відшкодування пільгових пенсій працівникам і витрати на утримання вищестоящої організації?

РІШЕННЯ

Особи, що мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, визначені у статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788). Відповідно до підпункту 138.10.4 Податкового кодексу України до складу інших операційних витрат включаються:

відшкодування пенсійному фонду сум фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до підпункту «а» статті 13 Закону № 1788;

суми фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до підпунктів «б»-«з» статті 13 Закону № 1788.

Що стосується витрат на утримання вищестоящої організації, відзначимо, що ані податкове, ані господарське законодавство не оперує подібними категоріями. Відображення таких витрат у податковому обліку залежить лише від зв’язку цих витрат з господарською діяльністю і від юридичного обов’язку організації здійснювати такі витрати.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл