Чи включаються до податкових витрат суми комунальних послуг при оренді офісу у підприємця

27

ПРОБЛЕМА

Підприємство орендуємо офіс у підприємця. Він виставляє рахунки за світло, воду, тепло згідно з показниками лічильників. Чи можна включити до податкових витрат суми по цих рахунках?

РІШЕННЯ

Все залежить від того, яке саме приміщення орендує підприємство під офіс: нежитлове чи житлове.

Якщо підприємець надає під офіс власне нежитлове приміщення, ніяких проблем у орендаря не виникає ні з орендною платою, ні з комунальними платежами. На підставі підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) витрати у повному обсязі можна включити до складу адміністративних витрат.

Коли підприємство під офіс орендує квартиру, орендну плату включати до складу витрат однозначно не можна. Рахунки на сплату комунальних послуг та електроенергії в офісі, розміщеному в квартирі, підприємство не має права включати до складу витрат, оскільки квартира, в якій розміщений офіс, не переведена у нежитловий фонд згідно з нормами Житлового кодексу Української РСР, який є чинним і на сьогоднішній день.

На підставі цього можна зробити висновок, що понесені витрати не можуть вважатися пов’язаними з господарською діяльністю підприємства. Для включення до складу витрат орендаря вартості комунальних послуг необхідно, щоб сума послуг підтверджувалася первинними документами, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухобліку (п. 138.2 ПК), тобто у разі самостійної сплати орендарем житлово-комунальним підприємствам платежів згідно з показниками приладів обліку відповідно до договорів про надання таких послуг.

Для цього у договорі оренди має бути передбачено, що орендодавець надає орендарю повноваження щодо укладення останнім відповідних договорів з постачальниками теплової та електроенергії. Якщо договори на постачання комунальних послуг буде укладено орендарем з підприємствами комунальних служб та постачальниками електроенергії, то податкові витрати підприємство збільшує на суму комунальних послуг згідно з активами поставлених послуг, використовуючи пряму норму закону (пп. 138.1 ПК).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль