text
Головбух

Чи включаються матеріальна допомога та «тринадцята» зарплата до складу витрат

  • 1 грудня 2014
  • 36

ПРОБЛЕМА

Чи включаються до складу витрат матеріальна допомога, що надається працівникам до щорічної відпустки, та «тринадцята» зарплата, якщо вони передбачені колективним договором?

РІШЕННЯ

Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, яка включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати. Останні включають виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові та матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Згідно з підпунктом 2.3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5, винагороди та заохочення, що здійснюються раз на рік або мають одноразовий характер, належать до інших заохочувальних та компенсаційних виплат, які також належать до фонду оплати праці.

Пунктом 142.1 Податкового кодексу України (ПК) передбачено, що до складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці працівників, до яких належать нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інші види заохочень і виплат, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін. Виняток становлять суми матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування ПДФО згідно з нормами статті 165 ПК.

Отже, підприємство має право включити до складу витрат:

  • матеріальну допомогу, що надається працівникам до щорічної відпустки, якщо така матеріальна допомога є об’єктом оподаткування ПДФО;

  • «тринадцяту» зарплату, яка є винагородою за підсумками роботи за рік.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл