text
Головбух

Як оформити списання автозапчастин для ремонту автомобіля

  • 1 грудня 2014
  • 2119

ПРОБЛЕМА

Яким документом оформити списання запчастин, якщо директор придбав їх за власні кошти, склав авансовий звіт, а запчастини фактично передав на СТО для ремонту автомобіля (до акта виконаних робіт СТО суму запчастин не включено)? Чи потрібно складати акт передачі? Що буде підставою для списання запчастин в бухгалтерському обліку і для включення до складу витрат у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Якщо підприємство надало СТО запасні частини для ремонту автомобіля і їх вартість не включено до акта виконаних робіт, то умову про придбання підприємством запчастин, відсутніх на СТО, за власний рахунок слід передбачити у договорі про надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів. Для підтвердження використання цих запчастин саме для ремонту автомобіля підприємство складає акт приймання-передачі запчастин СТО.

У бухгалтерському обліку оприбуткування запчастин, придбаних директором за власні кошти, здійснюється після надання директором до бухгалтерії підприємства Звіту про використання коштів, отриманих на відрядження або під звіт (так званий авансовий звіт), з доданими до нього підтверджуючими первинними документами (касовими чеками). Підставою для їх списання з обліку підприємства є акт приймання-передачі запчастин СТО.

Відповідно до підпункту «в» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) у податковому обліку витрати підприємства на утримання основних засобів, у тому числі на проведення ремонту, належать до адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством.

Крім того, пунктами 146.11-146.12 ПК передбачено, що сума витрат на ремонт об’єкту основних засобів у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року відноситься платником податку до складу витрат. Сума перевищення зазначеного ліміту збільшує первісну вартість відремонтованого основного засобу.

При цьому витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі підтверджуючих первинних документів: договору про надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, акта виконаних робіт СТО, акта приймання-передачі запчастин з чеками на їх придбання.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах