Як оформити списання автозапчастин для ремонту автомобіля

335

ПРОБЛЕМА

Яким документом оформити списання запчастин, якщо директор придбав їх за власні кошти, склав авансовий звіт, а запчастини фактично передав на СТО для ремонту автомобіля (до акта виконаних робіт СТО суму запчастин не включено)? Чи потрібно складати акт передачі? Що буде підставою для списання запчастин в бухгалтерському обліку і для включення до складу витрат у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Якщо підприємство надало СТО запасні частини для ремонту автомобіля і їх вартість не включено до акта виконаних робіт, то умову про придбання підприємством запчастин, відсутніх на СТО, за власний рахунок слід передбачити у договорі про надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів. Для підтвердження використання цих запчастин саме для ремонту автомобіля підприємство складає акт приймання-передачі запчастин СТО.

У бухгалтерському обліку оприбуткування запчастин, придбаних директором за власні кошти, здійснюється після надання директором до бухгалтерії підприємства Звіту про використання коштів, отриманих на відрядження або під звіт (так званий авансовий звіт), з доданими до нього підтверджуючими первинними документами (касовими чеками). Підставою для їх списання з обліку підприємства є акт приймання-передачі запчастин СТО.

Відповідно до підпункту «в» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) у податковому обліку витрати підприємства на утримання основних засобів, у тому числі на проведення ремонту, належать до адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством.

Крім того, пунктами 146.11-146.12 ПК передбачено, що сума витрат на ремонт об’єкту основних засобів у розмірі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року відноситься платником податку до складу витрат. Сума перевищення зазначеного ліміту збільшує первісну вартість відремонтованого основного засобу.

При цьому витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі підтверджуючих первинних документів: договору про надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, акта виконаних робіт СТО, акта приймання-передачі запчастин з чеками на їх придбання.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль