Головбух

Оренда житла для відряджених працівників

  • 1 грудня 2014
  • 38

ПРОБЛЕМА

Представництво юридичної особи — нерезидента планує орендувати жиле приміщення (квартиру) для тимчасового проживання іноземних працівників і фахівців, які приїздять в Україну у відрядження з метою контролю, координації та консультування працівників представництва. Чи можна віднести орендну плату до складу витрат у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 138 Податкового кодексу України (ПК) до складу витрат платника податку включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв’язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці з урахуванням обмежень, визначених у пункті 138.3 ПК та у статті 139 ПК.

Пунктом 142.1 ПК передбачено, що до складу витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, які включають нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат, виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів, робіт, послуг, витрати на виплату авторських винагород і виплат за виконання робіт, послуг, згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами розділу IV ПК, що регулює питання оподаткування доходів фізичних осіб).

Згідно з підпунктом 139.1.1 ПК не включаються до складу витрат платника податку витрати на потреби, не пов’язані з веденням господарської діяльності, зокрема фінансування особистих потреб фізичних осіб, за винятком виплат, передбачених статтями 142 і 143 ПК, та в інших випадках, передбачених нормами цього розділу.

Виходячи з викладеного, оскільки до витрат платника податку можуть бути віднесені витрати, безпосередньо пов’язані з веденням господарської діяльності — підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) та охороною праці, витрати у вигляді вартості оренди жилого приміщення для проживання фізичних осіб до витрат не включаються.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл