Маркетингові послуги: право на податковий кредит і податкові витрати

35

ПРОБЛЕМА

На підставі яких документів підприємство має право віднести до податкового кредиту та до складу податкових витрат маркетингові послуги. Попередню оплату підприємство здійснило на підставі рахунка. Виконавець надав податкову накладну. Потім було підписано та надано акт виконаних робіт. Чи має підприємство право на податковий кредит і витрати на підставі зазначених документів?

РІШЕННЯ

Так, підприємство має право на податковий кредит на підставі пункту 198.3 Податкового кодексу України (ПК) на суму ПДВ, сплаченого у складі попередньої оплати за маркетингові послуги.

Що стосується включення до складу податкових витрат суми проведених маркетингових досліджень, то це можливо лише на підставі акта виконаних робіт (за датою підписання акта), і в тому разі, якщо підприємство підтвердить їх зв’язок зі своєю господарською діяльністю (п. 138.2 ПК).

Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ПК). У складі інших витрат витрати на рекламу та дослідження ринку (маркетинг), на передпродажну підготовку товарів включаються як витрати на збут, пов’язані з реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг (пп. «г» пп. 138.10.3 ПК).

Зазначених документів недостатньо. Підприємству слід підготувати додаткові документи. Зокрема, доцільно скласти договір про надання маркетингових послуг. Можна також наказом директора призначити відповідального за приймання матеріалів з виконання маркетингових послуг, а ще краще: мати в наявності документи, які б розкривали зміст отриманих маркетингових послуг (звіти, альбоми, графіки, діаграми тощо).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль