Відшкодування витрат на проїзд у метро у відрядженні

54

ПРОБЛЕМА

Чи можна відшкодувати відрядженому працівнику витрати на проїзд у метро? Як підтвердити такі витрати?

РІШЕННЯ

Ні, не можна, оскільки відсутні підтвердні документи.

Можливість відшкодування витрат на проїзд у метро Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, у редакції наказу Мінфіну від 17.03.2011 № 362 (далі — Інструкція № 59), не заперечується, а навіть передбачається.

Зокрема, відрядженому працівнику незалежно від країни відрядження відшкодовуються витрати на проїзд міським транспортом загального користування (крім таксі), до якого належить і метро, відповідно до маршруту, погодженого керівником, та на орендованому транспорті за місцем відрядження згідно з підтвердними документами (п. 6 р. І та пп. «а» п. 7 р. ІІI Інструкції № 59). Але зазначені витрати відшкодовуються лише за наявності підтвердних документів. Оскільки на проїзд у метрополітені на території України транспортні квитки не видаються, то компенсація таких витрат працівнику, відрядженому по Україні, неможлива.

Щодо користування послугами метро під час закордонного відрядження зазначимо, що в метрополітенах деяких країн видаються документи про проїзд.

Отже, якщо після повернення із закордонного відрядження працівник надасть бухгалтерії підтвердні документи, то йому будуть відшкодовані його витрати.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль