Головбух

Чи включаються витрати на вакцинацію до складу податкових витрат

  • 1 грудня 2014
  • 20

ПРОБЛЕМА

Керівництво підприємства прийняло рішення провести вакцинацію працівників проти грипу. Чи можна такі витрати включити до складу витрат у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 138.1 Податкового кодексу України (ПК) до складу витрат платника податку включаються витрати операційної діяльності та інші витрати. До складу загальновиробничих витрат, які належать до витрат операційної діяльності, включаються витрати на охорону праці, техніку безпеки, понесені відповідно до законодавства (абз. «є» пп. 138.8.5 ПК).

Відповідно до статті 1 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ охорона праці — це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я та працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Разом з тим суми витрат на охорону праці, що відносяться до витрат юридичної особи, яка використовує найману працю, визначаються згідно з Переліком заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат, затвердженим постановою КМУ від 27.06.2003 № 994. У цьому переліку не зазначено такий захід, як проведення профілактичних щеплень від грипу, тому й немає підстав відносити його до складу податкових витрат.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл