text
Головбух

Перевезення персоналу підприємства на таксі: чи є витрати у податковому обліку

  • 1 грудня 2014
  • 112

ПРОБЛЕМА

Підприємство має на балансі легкові автомобілі, які використовує у госпдіяльності. Для ефективного ведення господарської діяльності та виконання функціональних обов’язків персоналом підприємство уклало договір з організацією, що надає послуги з перевезення пасажирів легковим автотранспортом — таксі. Чи має підприємство право віднести витрати на такі послуги до витрат у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Оскільки предметом договору є послуги з перевезення пасажирів (працівників підприємства) легковим автотранспортом, то підприємство має право включити витрати до адміністративних витрат, згідно з підпунктом 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) як інші послуги, що отримує платник податку для забезпечення господарської діяльності.

Зважаючи на те, що відповідно до пункту 138.2 ПК витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, необхідними підтвердними документами будуть: акт виконаних робіт (наданих послуг), наказ керівника підприємства про організацію переміщення працівників фірми легковими автомобілями сторонньої організації, щоденні (щотижневі) звіти про перевезення (пункти призначення, відстань тощо).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл