Головбух

Благодійний внесок підприємства, що перебуває на загальній системі оподаткування — неприбутковій організації

  • 1 грудня 2014
  • 69

ПРОБЛЕМА

Чи є витратами благодійний внесок у неприбуткову організацію, якщо в минулому році у благодійника був непокритий збиток? Чи дає право благодійний внесок у вигляді комп’ютера, з боку підприємства на загальній системі оподаткування, на формування основного засобу в неприбутковій організації, яка не є платником ПДВ? Як правильно оформити таку операцію в обліку?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 138.10.6 Податкового кодексу України (ПК) до складу інших витрат платника податку на прибуток включаються суми коштів або вартість товарів, виконання робіт, надання послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до неприбуткових організацій, у розмірі, що не перевищує чотирьох відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Оскільки за результатами діяльності у минулому році підприємство мало збитки в податковому обліку, воно не має права включити благодійний внесок у неприбуткову організацію до складу витрат.

Операція з безоплатної передачі підприємством основного засобу благодійній організації розглядається як його продаж. Сума перевищення доходів від продажу над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів включається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу — до витрат (п. 146.13 ПК).

Внимание

При цьому доходи благодійної організації, отримані у вигляді майна, що надійшло безоплатно та визначено на рівні не нижче звичайної ціни, звільняються від оподаткування.

При безоплатному отриманні комп’ютер зараховується на баланс благодійної організації за первісною вартістю, яка згідно з пунктом 10 П(С)БО 7 «Основні засоби» визнається на рівні його справедливої вартості на дату отримання, з урахуванням витрат, передбачених пунктом 8 П(С)БО 7 (транспортування, установку, налагодження та ін.).

При відображенні даної операції у бухобліку слід враховувати, що основна діяльність неприбуткових організацій не має на меті одержання прибутку. Головним джерелом фінансування основної діяльності неприбуткових організацій є цільове фінансування і цільові надходження.

Пример

Благодійна організація, що є неплатником ПДВ, отримала від юридичної особи безоплатно комп’ютер, справедлива вартість якого 1200 грн. і термін корисного використання — 2 роки. Амортизація, що нараховується прямолінійним методом, становить 50 грн. за місяць (1200/2/12). Відображення в бухобліку благодійної організації операції з безоплатно отриманого комп’ютера матиме такий вигляд:

з/п

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн.

1

Отримано безоплатно комп’ютер

104

48

2000

2

Віднесено вартість комп’ютера

на доходи майбутніх періодів

48

69

2000

3

У наступному місяці нараховано амортизацію на балансову вартість комп’ютера

92

131

50

4

Визнано дохід на суму амортизаційних витрат

69

745

50

5

Списано суму адміністративних витрат у вигляді амортизаційних відрахувань на фінансовий результат

791

92

50

6

Списано суму визнаного доходу на фінансовий результат

745

791

50

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл