Головбух

Як правильно вести облік пенсійних внесків, нарахованих на роумінг

  • 1 грудня 2014
  • 36

ПРОБЛЕМА

Як правильно вести облік пенсійних внесків в розмірі 7,5%, нарахованих на роумінг?

РІШЕННЯ

Порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 №1740.

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку сплачується у розмірі 7,5% вартості будь-яких послуг стільникового рухомого зв’язку, сплаченої споживачами цих послуг оператору, що їх надає, включаючи вартість вхідних та вихідних телефонних дзвінків, абонентську плату, плату (надбавку) за роумінг, суму страхового завдатку, авансу, вартість інших спеціальних послуг, зазначених у рахунку на оплату послуг стільникового рухомого зв’язку одночасно з оплатою зазначених послуг. Окремий облік пенсійних внесків, нарахованих на роумінг, споживачами послуг не ведеться.

Відповідно до абзацу «ґ» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України витрати на оплату послуг зв’язку (пошта, телеграф, телефон, телекс, телефакс, стільниковий зв’язок та інші подібні витрати) відносяться до складу адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством.

Всю суму витрат на оплату послуг стільникового зв’язку дозволяється віднести до складу витрат за умови, що такі витрати пов’язані з господарською діяльністю підприємства.

Оператори стільникового рухомого зв’язку перераховують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування в такому порядку:

якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, дорівнює або перевищує 50 грн. — не пізніше наступного робочого дня;

якщо протягом робочого дня сума збору, яка обліковується, менше ніж 50 грн. — не пізніше того робочого дня, коли сума збору досягне 50 гривень.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл