Головбух

Якими документами підтверджуються витрати на придбання електронного залізничного квитка для поїздки працівника у відрядження

  • 1 грудня 2014
  • 26

ПРОБЛЕМА

Які первинні документи підтверджують витрати на придбання електронного залізничного квитка для поїздки у відрядження працівника підприємства?

РІШЕННЯ

Підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що вартість транспортних квитків, у т. ч. електронних, може бути включено до складу витрат платника податку лише за наявності підтвердних документів, які засвідчують вартість цих витрат, посадкового талона та документа про сплату.

У пункті 1.4 Порядку оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті, затвердженого наказом Міністерством інфраструктури України, Міністерством доходів і зборів України від 30.05.2013 № 331/137 (далі — Порядок № 331) наведено визначення, що посадочний документ — візуальна форма електронного проїзного документа або його частини на паперовому або електронному носії інформації (мобільний телефон, смартфон, планшет, компактний персональний комп’ютер, чип-карта тощо), що містить унікальний код та унікальний номер електронного проїзного документа, інформація з якого зчитується відповідним пристроєм або заноситься до відповідної відомості за встановленою формою

Посадочний документ, перевізний документ, документ на повернення та документ на послуги, роздруковані на паперовому носії, є розрахунковими документами (транспортними квитками) (п. 5.6 Порядку № 331).

Таким чином, для підтвердження права підприємства на відшкодування витрат на придбання електронного залізничного квитка для поїздки у відрядження працівника підприємства необхідно мати такий пакет документів: оригінал розрахункового документа, що підтверджує оплату квитка в готівковій чи безготівковій формі, роздруківку електронного проїзного документа на паперовому носії, оригінал посадочного документа.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл