Чи включаються до складу витрат суми, сплачені за використання торгової марки нерезидента

25

ПРОБЛЕМА

Чи має право юридична особа включати до складу витрат суми коштів, сплачені іноземній фірмі за використання її торгової марки (бренду)?

РІШЕННЯ

Підпунктом 140.1.2 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що до складу витрат платника податку не включаються витрати з нарахування у звітному періоді роялті:

на користь нерезидента в обсязі, що перевищує 4% доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік, який передує звітному (за вирахуванням ПДВ та акцизного податку), а для банків ― в обсязі, що перевищує 4% доходу від операційної діяльності (за вирахуванням податку на додану вартість) за рік, що передує звітному;

що виплачується стосовно об’єктів, права інтелектуальної власності за якими виникли у резидента України вперше.

Винятком з цього правила є випадки, коли роялті нараховується:

на користь постійного представництва нерезидента, яке підлягає оподаткуванню згідно з пунктом 160.8 ПК;

суб’єктами господарювання у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» від 21.12.1993 № 3759-XII;

за надання права на користування авторським, суміжним правом на кінематографічні фільми іноземного виробництва, музичні та літературні твори.

Якщо між податковим органом і платником податку виникають розбіжності стосовно визначення особи, у якої вперше виникли (були набуті) права на об’єкт інтелектуальної власності, то податкові органи зобов’язані звернутися до спеціально уповноваженого органу, визначеного Кабінетом Міністрів України, для отримання відповідного висновку.

З усього вищезазначеного можна зробити висновок: якщо юридична особа — платник податку на прибуток сплачує іноземній фірмі роялті за використання її торгової марки, на яку право інтелектуальної власності виникло у цього платника вперше, то сплачену суму коштів не можна включати до складу витрат. Натомість у разі, коли платник податку вже не вперше отримує право інтелектуальної власності на зазначену торгову марку, він має право включити суму роялті до складу податкових витрат.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль