Як включати до податкових витрат курсову різницю за кредитом, отриманим від нерезидента з офшорної зони

38

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримало кредит від нерезидента з офшорної зони. За підсумками кварталу, при перерахунку заборгованості з кредиту за курсом НБУ виникла курсова різниця. Чи поширюється обмеження у розмірі 85% на включення курсової різниці до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 153.1.3 Податкового кодексу України (ПК) визначення курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти здійснюється відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку. При цьому прибуток (позитивне значення курсових різниць) ураховується у складі доходів платника податку, а збиток (від’ємне значення курсових різниць) ураховується у складі витрат платника податку.

Пунктами 7 та 8 П(С)БО № 21 «Вплив змін валютних курсів» передбачено, що лише монетарні заборгованості, виражені в іноземній валюті, підлягають перерахунку на день їх погашення та на дату балансу.

Враховуючи вищевикладене, суми отриманого кредиту та відсотків в іноземній валюті, будучи монетарними статтями балансу, підлягають перерахунку з використанням валютного курсу на дату отримання кредиту, погашення кредиту чи відсотків, та на дату балансу. Курсові різниці від такого перерахунку відображаються у складі доходів або витрат платника податку.

При цьому витрати платника податку на прибуток з оплати вартості послуг, здійснених на користь нерезидентів, що мають офшорний статус, включаються до складу витрат такого платника податку в сумі, що становить 85% вартості цих послуг (п. 161.2 ПК).

Таким чином, курсові різниці, які виникають на дату балансу при перерахунку заборгованості з кредиту, отриманого від нерезидента з офшорним статусом, включаються до складу витрат у розмірі 85% від’ємного значення курсових різниць.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль