Головбух

Чи потрібна ділова віза для відрядження до Росії та чи включається до витрат вартість туристичної візи

  • 1 грудня 2014
  • 37

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство включити до складу витрат вартість туристичної візи до Росії директору-іноземцю для поїздки у відрядження? Чи має бути тільки ділова віза?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 140.1.7 Податкового кодексу України витрати на оформлення дозволів на в’їзд (віз) включаються до складу витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за наявності документів, що підтверджують зв’язок відрядження з діяльністю підприємства і підтвердження про сплату. Такими документами є: запрошення сторони, що приймає, діяльність якої збігається з діяльністю підприємства; укладений договір (контракт); інші документи, що свідчать про бажання сторін встановити цивільно-правові відносини; документи, що підтверджують участь особи, яка відряджається, в переговорах, конференціях.

Згідно з інформацією, отриманою з ділових порталів Росії та України в мережі інтернет, для в’їзду на територію РФ громадянам-іноземцям, за винятком громадян країн СНД, а також країн, що підписали з РФ угоду про безвізовий режим, потрібна віза. Таким чином, для громадян України для поїздки у відрядження до РФ не потрібно оформляти візу.

Та все ж краще, коли директор-іноземець матиме ділову візу. Щоб її отримати, потрібен оригінал запрошення від юридичної особи (підприємства, комерційної фірми, навчального закладу), оформлений у територіальному управлінні Федеральної міграційної служби МВС Росії або в Консульському департаменті МЗС Росії. Оскільки таке запрошення також є одним із документів, що підтверджують зв’язок відрядження з діяльністю підприємства, бажано завчасно потурбуватися про його наявність. Тоді не буде проблем і з витратами.

Якщо ж подібного запрошення немає, а в документах, які підтверджують сплату, зазначено: «за оформлення туристичної візи», то немає підстав включати такі витрати до складу витрат.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл