Головбух

Включення до витрат підприємства плати за зберігання товару на складі митниці

  • 1 грудня 2014
  • 50

ПРОБЛЕМА

Чи включається до складу витрат підприємства плата за зберігання товару на складі митниці? Чи обов’язково при оприбутковуванні імпортної сировини включати вартість наднормативного зберігання вантажу в порту? Чи є обмеження за цією статтею витрат згідно з Податковим кодексом?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 138.8.1 Податкового кодексу України (ПК) до складу прямих матеріальних витрат включається вартість сировини та основних матеріалів, що утворюють основу виготовленого товару, виконаної роботи, наданої послуги, придбаних напівфабрикатів та комплектувальних виробів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат.

Первісною вартістю запасів є собівартість запасів, яка складається, зокрема, й з інших витрат, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях (п. 9 П(С)БО №9 «Запаси»). До таких витрат належить також плата за зберігання товару на складах митного органу.

Плату за зберігання товару на складах митного органу починають нараховувати з одинадцятого дня після оформлення відповідних документів про фактичне прийняття товарів і транспортних засобів на зберігання митним органом і до дня їх видачі зі складу митного органу власникам або вповноваженим особам.

Отже, зазначена плата включається до складу первісної вартості та як прямі матеріальні витрати включаються до собівартості виготовленої продукції.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл