Головбух

Особливості податкового обліку пально-мастильних матеріалів

  • 1 грудня 2014
  • 32

ПРОБЛЕМА

У господарській діяльності підприємства використовується вантажний та легковий автотранспорт. Які особливості податкового обліку витрат на пально-мастильні матеріали?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 138.1 Податкового кодексу України (ПК) витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, складаються з витрат операційної діяльності та інших витрат, які визначаються згідно з вимогами статей 138-140 ПК.

Зокрема, до складу інших витрат, а саме адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, визначених згідно з підпунктом «в» підпункту 138.10.2 ПК, включаються і витрати на утримання основних засобів, інших необоротних матеріальних активів загальногосподарського використання (оперативна оренда, у т. ч. оренда легкових автомобілів; придбання пально-мастильних матеріалів (ПММ); стоянка; паркування легкових автомобілів; страхування майна; амортизація; ремонт; опалення; освітлення; водопостачання; водовідведення; охорона).

На сьогоднішній день для оподаткування не важливо, який саме автотранспорт використовується у господарській діяльності підприємства: вантажний чи легковий. Важливий обов’язковий зв’язок використання автомобіля з господарською діяльністю підприємства.

Витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, згідно з пунктом 138.2 ПК визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II ПК.

Витрати на ПММ в податковому обліку визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку, тобто під час їх використання (акти списання ПММ на витрати на підставі подорожніх листів).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл