text
Головбух

Формування собівартості товару з урахуванням транспортно-заготівельних витрат

  • 1 грудня 2014
  • 33

ПРОБЛЕМА

У ІІІ кварталі 2011 року при отриманні імпортованого товару до складу собівартості продукції підприємством не було включено вартість транспортних витрат пов’язаних з придбанням товару, оскільки транспортні послуги надавав СПД — платник єдиного податку. Чи потрібно було витрати з перевезень, наданих платником єдиного податку, відносити на собівартість (рахунок 281) у бухгалтерському обліку для правильного відображення фінансового результату?

РІШЕННЯ

Згідно з вимогами пункту 9 П(С)БО 9 «Запаси» собівартість запасів включає транспортно-заготівельні витрати (затрати на заготівлю запасів, оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів).

Сума транспортно-заготівельних витрат, що узагальнюється на окремому субрахунку рахунків обліку запасів, щомісячно розподіляється між сумою залишку запасів на кінець звітного місяця і сумою запасів, що вибули (використані, реалізовані, безоплатно передані тощо) за звітний місяць.

Таким чином, згідно із законодавством у сфері бухгалтерського обліку витрати на придбання послуг з перевезення підлягають включенню до складу собівартості у бухгалтерському обліку.

Згідно з нормами пункту 138.6 Податкового кодексу України собівартість придбаних та реалізованих товарів формується відповідно до ціни їх придбання з урахуванням витрат на доставку та доведення до стану, придатного для продажу.

Також необхідно пам’ятати, що з 01.01.2012 витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів (робіт, послуг) у підприємця, що сплачує єдиний податок, підлягають включенню до складу витрат. Таким чином, послуги з перевезення товарів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок, відносяться до складу собівартості реалізованого товару.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах