Головбух

Включення заробітної плати до складу податкових витрат без колективного договору

  • 1 грудня 2014
  • 30

ПРОБЛЕМА

Нарахування заробітної плати здійснюється згідно з наказом про облікову політику та іншими наказами по підприємству, але колективний договір не укладено. Чи має право підприємство за таких умов включити суму нарахованої заробітної плати до складу податкових витрат?

РІШЕННЯ

Слід зазначити, що згідно з вимогами частини 7 статті 65 Господарського кодексу України на всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником і трудовим колективом повинен укладатися колективний договір. При цьому відповідальність за відсутність на підприємстві колективного договору діючим законодавством не передбачено.

Відповідно до пункту 142.1 Податкового кодексу України (ПК) до складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, які включають нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів, робіт, послуг, витрати на оплату авторської винагороди та за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін відповідно до колективних договорів. Зазначені витрати визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат (п. 138.2 ПК).

Таким чином, у разі відсутності укладеного колективного договору витрати на виплату заробітної плати враховуються у складі витрат підприємства за умови їх документального підтвердження. Будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, яка встановлюється за домовленістю сторін, без колективного договору (трудового договору) до складу податкових витрат не включається.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл