text
Головбух

Витрати державного підприємства на відшкодування пільгових пенсій та утримання вищестоящої організації

  • 1 грудня 2014
  • 33

ПРОБЛЕМА

Чи включаються в податковому обліку до складу витрат державного підприємства витрати на відшкодування пільгових пенсій працівникам і витрати на утримання організації вищого рівня?

РІШЕННЯ

Осіб, що мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, визначено у статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 15.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788). Відповідно до пункту 138.10.4 Податкового кодексу України до складу інших операційних витрат включаються:

відшкодування пенсійному фонду сум фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених згідно з пунктом «а» статті 13 Закону № 1788;

суми фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених згідно з пунктами «б» – «з» статті 13 Закону № 1788.

Що стосується витрат на «утримання організації вищого рівня», зазначимо, що ні податкове, ні господарське законодавство не оперує подібними категоріями. Відображення таких витрат у податковому обліку залежить тільки від зв’язку цих витрат з господарською діяльністю і від юридичного обов’язку Вашої організації здійснювати такі витрати.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах