Податковий облік невикористаного резерву відпусток

31

ПРОБЛЕМА

Нарахування відпускних працівникам проводиться за рахунок нарахованого раніше резерву. Як правильно відображати в податковому обліку витрати, пов’язані з нарахуванням резерву відпусток? Як відобразити в податковому обліку суму невикористаного резерву відпусток, яка обліковується за кредитом рахунку 47 і раніше не була включена до валових витрат?

РІШЕННЯ

У пункті 7 П(С)БО 26 «Виплати працівникам» встановлено, що виплати за невідпрацьований час, які підлягають накопиченню, визнаються зобов’язанням через створення забезпечення в звітному періоді.

Оскільки в Інструкції про статистику заробітної плати, затверджені й наказом Міністерства статистки України від 13.01.2004 № 5, виплати за невідпрацьований час віднесено до складу фонду додаткової заробітної плати, то й резерв відпусток включатиметься до складу витрат (у т. ч. собівартості) як у бухгалтерському, так і в податковому обліку.

Що стосується суми невикористаного резерву відпусток, то необхідно керуватися такими нормами Податкового кодексу України (ПК):

в цілях застосування розділу III ПК суми, відображені у складі витрат платника податків, у т. ч. у частині амортизації необоротних активів, не підлягають повторному включенню до складу його витрат (п. 138.3 ПК);

у разі відвантаження товарів після набуття чинності розділом III ПК витрати, що формують собівартість реалізованих товарів і здійснені після 01.04.2011, за умови, що вони не були включені до складу валових витрат, визнаються витратами на дату відвантаження таких товарів (азб. 4 п. 1 підрозділу 4 розділу XX ПК);

суми витрат, не враховані в минулих податкових періодах у зв’язку з допущенням помилок і виявлені в звітному податковому періоді в розрахунку податкового зобов’язання (абз. 2 п. 138.11 ПК).

Таким чином, частина невикористаного резерву відпусток в частині включеної раніше до собівартості виготовленої, але не реалізованої продукції потрапить до витрат у момент реалізації такої продукції. Іншу частину резерву необхідно відобразити в інших витратах, як не враховані раніше витрати, відповідно до пункту 138.11 ПК.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль