Головбух

Внески в неприбуткову організацію

  • 1 грудня 2014
  • 24

ПРОБЛЕМА

Якщо підприємство на загальній системі оподаткування робить внески в неприбуткову організацію, то яку суму воно може віднести на витрати?

РІШЕННЯ

Відповідно до норм Податкового кодексу України (ПК) передбачено 2 випадки щодо віднесення коштів, перерахованих на рахунок неприбуткової організації, до складу витрат підприємства, що перебуває на загальній системі оподаткування.

Так, до складу інших витрат, які враховуються при обчисленні податку на прибуток підприємства, включаються суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до неприбуткових організацій, визначених у статті 157 ПК, у розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (пп. 138.10.6 ПК).

Згідно з підпунктом 138.12.3 ПК до складу інших витрат включаються сума коштів або вартість майна, добровільно перераховані (передані) організаціям роботодавців та їх об’єднанням, створеним відповідно до Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності» від 22.06.2012 № 5026-VI, у вигляді вступних, членських та цільових внесків, але не більше 0,2% фонду оплати праці платника податку в розрахунку за звітний податковий рік.

Такі витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому їх було здійснено.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл